(Wire Globe Recordings/2011) Kapela CBE se zformovala v roce 2008 jako trio. Po své vydané prvotině EP Transis zažila menší personální krizi, která vyústila v natáčení tohoto alba jen o dvou členech. Což podle mne nebylo vůbec na škodu, jelikož je zde jasně slyšet dominantní ruka Philipa Iroha, který je tímto podepsán jak za všemi náměty tak i za finálním nahraným výsledkem. Philip je nejenom hlavní postavou CBE, ale i hlavní postavou rakouského vydavatelství Wire Globe Recordings, které sdružuje hudební celky z Grazu a blízkého okolí, ale také jako booking agentura buduje tamní posluchačskou scénu.
Album jako celek je příjemná směsice velice citlivých a jemných pasáží, které se střídají s nervově vypnutými místy zakončenými tvrdým rockovým jádrem. Dá se říci, že toto schéma se objevuje v každé jejich písni, akorát pořadí těchto celků se mění. S podivem to nevede k žádné monotónnosti při poslechu. U každé písně čekám jak daleko jde až zajít ve vyprodukované naléhavé tvrdosti a pokaždé je to zakončeno v pravý čas. V některých pasážích je toto tvrdé vyústění podrženo zpěvem. Zpěvem, který je spíše využit jako další hudební nástroj než jako prostředek pro sdělení. Zpěvem, který zabarvením hlasu i celkovým projevem zabloudil až ke kořenům psychedelického metalu. Celé toto album je zakončeno písní = smířením, kde již není zapotřebí další gradace. Je to konec. Pro mě je toto album milé oživení již velice ohrané škatulky „Post-rock“. Kdy u většiny protagonistů se ztrácím v jejich rozvláčných a složitých melodií. To se mi při poslechu Peach Water ani jednou nestalo.
Myslím si, že se máme na co těšit, protože jak Philip psal, na svou show nastoupí po dlouhé době opět v plné síle a to ve třech. Takže vytáhněte jeansové bundy popsané metalovou minulostí a přijďte zahrozit 22.3.2012 do Chapeau kde vystoupí společně s Heifetz (AUT) a Or (CZ).
http://collectorbaseemitter.bandcamp.com/releases
|